Makalenin Yazarı

Hasan Kulaç

Halkspor Yazarı

hasankulac@gmail.com
Hepsini Görüntüle

Mavi-Beyaz smokinle zirveye

30.04.2018 12:12:03 Önceki Haber Sonraki Haber

Gazeteci bir büyüğüm, Türk futbolunun efsane isimleri Metin Oktay ve Can Bartu için “Biz onların üzerinde forma var sanıyorduk, meğer smokin giyiyorlarmış” şeklinde bir güzelleme yaparak nasıl centilmen ve spor ahlakına sahip olduklarını anlatmıştı.

Halkbank Erkek Voleybol Takımı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sezon da şampiyonluk mücadelesini, kulüp başkanından salon personeline kadar fairplay ruhundan ödün vermeden yaptı.
Teknik heyet, oyuncular, staff, yönetim… Hepsinin üzerinde Mavi-Beyaz smokin vardı.
Başları yukarıda olmadılar hiç. Biliyorlardı ki, başınız yukarıda gezerseniz, aşağıda ve ileride olanları göremezsiniz, takılıp düşmeniz an meselesidir. Yükseklerde gezerken önlerine bakmadıkları için düşenler de oldu sezon içinde.
Halkbank takımı tevazu içinde, oyunu güzelleştirerek, lige ve Türk voleyboluna kalite katarak verdiği şampiyonluk mücadelesinden alnının akıyla çıkıp zirveye ulaştı.
Zirveye ulaştığı bir alan da Türk çocuklarının voleybolla buluşturulması konusundaydı. Bu sezon 25 bin civarında öğrenci Halkbank Spor Kulübü tarafından voleybolla buluşturuldu ki, bu her şeyin ötesinde bir kıvanç vesilesiydi.
0’la başladığımız deplasman seyirci sayımız bu sezon sıçrama yaptı, bazı kentlerde 500’ü bulduk.
Bu konu başlığı altındaki altyapı organizasyonu bir başka yazı konusu olduğundan burada hatırlatmakla yetinelim.
Gelelim sezona…
Yine Erkek ve Bayan takımlarımızla majör liglerde yer aldık.
Erkek tarafında hemen tüm oyuncuların milli takımlarda olması nedeniyle sezon başı hazırlıkları istenen yüksek standartta olamadı. Altyapıdan 6-7 oyuncu A Takım idmanlarında yer aldı.
Geç gelen oyuncular nedeniyle takım uyumunun yeterince sağlanamaması nedeniyle sezon başında oynadığımız 4 maçın ikisini kaybettik. Ondan sonra da 18 lig, 3 Türkiye Kupası, 4 playoff maçında yenilgi yüzü görmedik. Normal sezonu ilk sırada tamamlayıp Şampiyonlar Ligi biletini cebimize koyduk. Devre arasında Şanlıurfa’da organize edilen Türkiye Kupası’nı 7. kez müzesine götürdük. 4 maçlık final serisinin 3 maçını da kazanıp herkesin takdirini toplayarak ve hakkederek mutlu sona ulaştı. Başkentliler, galibiyet serisi konusunda da çıtayı daha yukarı taşıdı.
Sonuçta Türkiye Kupası ile Lig şampiyonluğu kupalarının kazanıldığı mutlu bir sezon oldu.
Halkbank 2018-2019 sezonunda da alışılageldiği üzere Türkiye’yi Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek ve en iyisini yapmaya çalışacak.
***
Halkbank Bayan Voleybol Takımı da su sezon kendini aşan bir performans sergiledi.
Ligi 6. sırada bitiren Bayan Takımımız yine tarihinde ilk kez playoff mücadelesi yaptı. Playoff birinci turda Galatasaray’la eşleşen Halkbanklı Bayanlar Ankara’daki ilk maçı kazanmasına karşın güçlü rakibine İstanbul’daki iki maçta da kaybederek ilk 4 şansını yitirdi. Sonraki etaplarda önce Beşiktaş, ardından da Nilüfer Belediyespor’a elenen Mavi-Beyazlılar sezonu 8.sırada tamamladı.
Bayan tarafındaki en büyük mutluluk gençlerden kurulu takımımızın 1.Lig’e yükselmesiydi.
Turnuvanın en genç kadrosu olarak 2000-2002 doğumlu oyunculardan kurulan Halkbank 2. Lig Bayan Takımı, Muğla’da yapılan 1.Lig’e yükselme karşılaşmaları sonunda mutlu sona ulaştı.