Halkbank rövanşı almak istiyor

27-02-2018 10:20:00
image

Halkbank rövanşı almak istiyor

Şampiyonlar Ligi B grubunda mücadele eden Halkbank, playoff 12 etabı öncesi son grup maçını Alman VfB Friedrichshafen’a karşı Başkent Voleybol Salonunda oynayacak. Yarın (28 Şubat, Çarşamba) saat 17:30’da başlayacak karşılaşmayı, Mykhaylo Medvid (Ukrayna) ve Stefan Bernström (İsveç) hakem ikilisi yönetecek.

 

3 puanla bitirmek istiyoruz

Karşılaşma ile ilgili düşüncelerini açıklayan Halkbank Baş Antrenörü Slobodan Kovac, gruptan çıkmayı garantilediklerini hatırlatarak, “Bunu başaran tek Türk takımıyoz. Fakat bu bize yetmez. Son karşılaşmada Alman rakibimizi yenip rövanşı almak, dolayısıyla üç puan alarak bitirmek istiyoruz. Kenimize güveniyoruz. Taraftarımızla bütünleşerek bunu başaracağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

 

Statü

CEV Şampiyonlar Ligi B Grubunda VfB Friedrichshafen’dan sonra ikinci sırada yer alıp play-off 12 etabına yükselmeyi garantileyen Halkbank, yoluna 2 Mart 2018’de Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nun (CEV) Lüksemburg’da bulunan Ofisinde yapılacak kura çekimi sonrası belli olacak rakibi ile devam edecek.

CEV tarafından kulüplerarası oynanan kupa maçlarının en elit organizasyonu Şampiyonlar Ligi statüsüne göre;

Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen 24 erkek kulüp takımı 4. raunt etabında dörderli 5 gruba ayrılır. Grup maçları sonunda grup birincileri ve grup ikincileri ile en iyi skora sahip iki üçüncü takım play-off 12 etabına yükselir. Kura çekimi kurallarına göre grup birincileri ve bir en iyi grup ikincisi bir kavanoza, geri kalan dört ikinci takım ve iki üçüncü takım başka bir kavanoza konarak kura çekimi yapılır. Kura çekiminde 4. raunt etabında aynı grupta mücadele eden takımların yeniden eşleşmemelerine ve final etabına aynı ülkeden üç takımın kalmamasına dikkat edilir. Deplasman usulü oynanacak play-off 12 etabı sonrası altı takım play-off 6 etabına yükselmeye hak kazanır. Dörtlü final etabı ise ev sahibi takım ile en iyi üç takım arasında oynanır.