Halkbank Evde Kaybetti

21-01-2018 19:01:00
image

Halkbank ANKARA: 0 
Bursa B.Ş. Bld.: 3 

Salon: TVF Başkent 
Hakemler: Zeki Bocutcu, Koray Yılmazgil 
Halkbank ANKARA: Aslıhan Kılıç, Fulden Ural, Neşve Büyükbayram, Ramirez, Salas, Perez (Derya Çayırgan, Simge Yalçın, Mariana, Eylül Akarçeşme, Ezgi Dokuzlar) 
Bursa B.Ş. Bld.: Belien, Cansu Aydınoğulları, Fatma Yıldırım, Ergül Eroğlu, Dimitrova, Leys (Aylin Sarıoğlu, Bytsenko, Nilay Karaağaç, Merve Albayrak) 
Setler: 17-25, 23-25, 21-25 
Süre: 185 dakika (26, 28, 31) 

Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nin 15.haftasında, Ankara’da oynanan karşılaşmada Halkbank, Bursa Büyükşehir Belediyespor’a 3-0 mağlup oldu. 

Üç sette de manşet hataları yapan başkent ekibi, saman zaman dirençli bir oyun sergilese de maçta puan alacak aşamaya gelemedi. Halkbank’ın savunma hatalarını iyi değerlendiren ve dirençli oynayan Bursa karşısında mağlup olan Mavi-Beyazlılar 20,65 puanda kaldı. 

Mariana umutlu 

Halkbank’ın yeni oyuncusu Mariana Aydın, önemli bir maçtan puansız ayrıldıkları için üzüldüklerini söyledi. Ekipte yeni olduğunu dile getiren Aydın, “Adapte olmaya çalıyıyorum. Takım arkadaşlarım ve teknik heyete beni iyi karşıladıkları için teşekkür ederim. Önümüzde önemli bir çok maç var. O maçlardan galibiyetle dönmek istiyoruz” diye konuştu.